fbpx

Reklam

Muhalif Demokrat: Biden ile ekonomik plan görüşmelerimiz sürüyor

0

Manchin, telefon konuşmasına ilişkin, “Sadece farklı tekrarlamalar hakkında konuşuyoruz. Hepsi bu. Görüşme halindeyiz” dedi.

Beyaz Saray sözcüsü Andrew Bates, bu görüşmeyi “yapıcı” olarak niteledi ve Biden ve Manchin’in “önümüzdeki günlerde diğer bir görüşme daha yapma konusunda anlaştıklarını” sözlerine ekledi.

Reklam

Manchin, Cuma günü açıklanan verinin enflasyonun 40 yılın en yüksek seviyesine çıktığını göstermesinin ardından Pazartesi günü yaptığı açıklamada, ABD’nin artan borçları ve yükselen tüketici fiyatları konusunda endişelerinin artmakta olduğunu söyledi. Manchin’in yaklaşık 2 trilyon dolar büyüklüğündeki vergi ve harcama planına desteği, Cumhuriyetçiler ve Demokratlar arasında 50’ye 50 bölünmüş Senato’da oldukça önemli.

Manchin ayrıca, Kongre’nin aynı zamanda, Rusya’nın Ukrayna sınırına asker yollaması ve Çin’in Tayvan’a yönelik tehditleri gibi kaynak kullanımına yol açabilecek dış politika zorluklarını da dikkate alması gerektiğini belirtti

Reklam

Bir Cevap Yazın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku

%d blogcu bunu beğendi: