fbpx

Reklam

MOOV’un Getir’e devrinden Anadolu Grubu’na 23 milyon dolar

0

Getir’in son dönemdeki hamlelerinden biri olan MOOV’daki hisse alımının yaklaşık bedelinin 23 milyon dolar olduğu belirtildi.

Açıklamayı Anadolu Grubu Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yaptı.

Açıklamada MOOV’un sermayesini temsil eden payların yüzde 75’inin devir bedelinin, 16 milyon dolar tutarı üzerine MOOV’un kapanış tarihindeki bilançosunda yer alan araçlara ilişkin varlık ve yükümlülüklerinin netleştirilmesi ile hesaplanacak tutarın yüzde 75 oranındaki kısmının eklenmesi/çıkarılması şeklinde hesaplanacağı belirtildi.

Bu hesaplama sonucunda toplam payının devir bedelinin yaklaşık 23 milyon dolar seviyesinde olacağı tahmin edilirken kesin tutarın devir işlemlerinin tamamlandığı tarihte belli olacağı söylendi.

Reklam

Açıklamada devir işlemlerinin en kısa sürede tamamlanmasının hedeflendiği de ifade edildi.

Getir ile bağlayıcı olmayan mutabakat imzalanmıştı

Anadolu Grubu iştiraki Çelik Motor Ticaret A.Ş.’nin yüzde 100 bağlı ortaklığı olan saatlik araç kiralama şirketi Moov Dijital Ulaşım Çözümleri Ticaret A.Ş.’nin (MOOV) sermayesini temsil eden payların yüzde 75’inin Getir Perakende Lojistik A.Ş.’ne satılmasına yönelik bağlayıcı olmayan bir mutabakat sağlanarak ilgili pay devrine ilişkin gerekli süreçlerin başlatıldığı belirtilmişti.

Pay devrine ilişkin Rekabet Kurulu izni alınmış olup, bağlayıcı devir ve ortaklık sözleşmeleri taraflarca imzalanmıştı.

Politizasyon

Reklam

Bir Cevap Yazın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku