fbpx

Reklam

İspanya Başbakanı’ndan AB enerji reformu için adım

0

Hükümet Sözcüsü İsabel Rodriguez, İspanya’nın AB’nin enerji politikasında değişim önerisine destek bulmak için Sanchez’in 8 ülkenin başbakanını kapsayacak ikna turuna yarın başlayacağını duyurdu.

Sanchez’in yarın Madrid’de Hırvatistan Başbakanı ile görüştükten sonra sırasıyla Slovakya, Romanya, İtalya, Almanya ve İrlanda’ya gideceği, İtalya’da iken Yunanistan ve Portekiz başbakanlarıyla da toplantı yapacağı bildirildi.

AB’nin mevcut enerji fiyatları krizine çözüm bulması gerektiğini vurgulayan Rodriguez, “Enerji fiyatlarının sonuçlarını en aza indirmek için gaz fiyatlarını elektrik fiyatlarından ayrıştırmayı, yenilenebilir enerji stratejisini mümkün olduğunca hızlandırmayı ve İspanya’daki uluslararası gaz bağlantılarını iyileştirmeyi amaçlıyoruz” dedi.

Reklam

Sanchez, İspanya’nın önerilerine gerekli desteği bulması halinde 24-25 Mart’ta yapılacak AB Zirvesi’nde konuyu ana gündeme taşımayı planlıyor.

Politizasyon

Reklam

Bir Cevap Yazın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku