fbpx

Reklam

Hitit Bilgisayar halka açılmayı planlıyor

0

Havacılık sektöründe uçtan uca teknoloji hizmeti sağlayan Hitit Bilgisayar Hizmetleri, Şubat veya Mart ayı içerisinde halka açılmayı planlıyor. Şirket halka arzdan elde edilecek geliri AR-GE yatırımı, yeni ürün geliştirmede ve farklı bölgelerde açılım planlarında kullanmayı planlıyor.

Gündem Teknoloji programında Hande Berktan’a konuk olan Hitit Bilgisayar Hizmetleri Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Nevra Onursal Karaağaç “SPK süreci devam ediyor, başvurumuzu geçen yıl yapmıştık. Şubat veya Mart ayı içerisinde halka açılmayı planlıyoruz. Halka arz bizim için stratejik bir adım ve yurtiçindeki yatırımcılarla büyüme yolunu seçtik.” dedi.

Reklam

Halka arzdan elde edilecek gelirin ciddi kısmını içeride teknoloji yatırımlarında kullanaklarını belirten Karaağaç, “Özellikle AR-GE yatırımıyla yeni ürünler geliştirmeyi planlıyoruz. Havacılık sektöründe teknoloji hizmeti sürekli gelişen teknolojiler dolayısıyla yeni ürünler geliştirmek zorundasınız. Ayrıca farklı bölgelere açılım, yatırım planlarımız içerisinde yar alıyor’’ açıklamasını yaptı.

Reklam

Bir Cevap Yazın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku

%d blogcu bunu beğendi: