fbpx

Reklam

Ekonomi ve siyaset gündemi – 16 Mart 2022

0

YASAMA YÜRÜTME SİYASET

1- Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, MIPIM Uluslararası Emlak Fuarı’nda Türk ve yabancı ülke çadırlarını ziyaret edecek ve Gayrimenkul Yatırımcıları Derneği Uluslararası Yatırımcı Toplantısına katılacak. (Cannes)

Reklam

2 – TBMM’den

  • İYİ Parti TBMM Grup Toplantısı gerçekleştirilecek.

  • Genel Kurulda, Türkiye Diyanet Akademisi kurulmasını öngören kanun teklifinin görüşmelerine devam edilecek. (TBMM/10:30/14:00)

EKONOMİ FİNANS

1- Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, Orman Genel Müdürlüğü tarafından ormancılığın gelişimine katkı sağlayanların ödüllendirilmesi için her yıl düzenlenen “Yeşilin EN’leri Ödül Töreni”ne katılacak. (Ankara/11:00)

2- TCMB, ocak ayına ilişkin özel sektörün yurt dışından sağladığı kredi borcu rakamlarını açıklayacak. (Ankara/10:00)

3- TCMB, ocak ayına ilişkin konut fiyat endeksini duyuracak. (Ankara/14:30)

4- ABD Merkez Bankası faiz kararını açıklayacak. (Washington/21:00)

DÜNYA DİPLOMASİ

1- Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ile Moskova’da görüşecek, ardından ortak basın toplantısı düzenleyecek. (Moskova)

2- NATO ülkelerinin savunma bakanları, Rusya’nın Ukrayna’ya saldırısı sonrası gelişmeleri görüşmek üzere toplanacak. Toplantıda Türkiye’yi Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar temsil edecek. (Brüksel)

Politizasyon

Reklam

Bir Cevap Yazın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku