fbpx

Reklam

ECOWAS ülkeleri, Kovid-19 nedeniyle kapattıkları sınırlarını açıyor

0

Batı Afrika Devletleri Ekonomik Topluluğu (ECOWAS) üyesi ülkeler, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle kapalı tuttukları kara sınırlarını yaklaşık 2 yıl sonra yeniden açıyor.

ECOWAS’ın Ticaret, Gümrük ve Serbest Dolaşımdan Sorumlu Komisyon üyesi Tei Konzi, çevrim içi düzenlenen ECOWAS toplantısında yaptığı açıklamada, sınırların kapatılmasının bölge ekonomisini olumsuz etkilediğini belirtti.

Konzi, bölgede ekonomik iyileşme için sınırların yeniden açılması gerektiğini kaydederek, “Salgınla mücadele amacıyla sınırların aceleyle kapatılması, kişilerin ve malların serbest dolaşımını olumsuz etkiledi.” dedi.

Reklam

Sınırlarda Kovid-19 tedbirlerinin uygulanacağını ifade eden Konzi, sınırları geçmek isteyen tüm yolcuların PCR testi göstermek zorunda olacaklarını söyledi.

ECOWAS üyesi ülkeler, Kovid-19’un yayılmasını engellemek de dahil olmak üzere farklı nedenlerle iki yıl önce sınırlarını kapatmıştı.

Reklam

Bir Cevap Yazın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku

%d blogcu bunu beğendi: