fbpx

Reklam

Dünyanın en büyük petrol tacirinden petrol tahmini

0

Petrol fiyatlarında salgında yeni varyantların etkisi hissedilirken, sektörün önde gelen oyuncularından biri olan Vitol’den fiyatların yukarı gideceği tahmini geldi.

Vitol Group Yönetici Direktörü Chris Bake, üretim alanında yatırım yapılmamasının etkisiyle 2022’de petrol fiyatlarının yükseleceğini öngördü.

Özel bir etkinlikte konuşan Bake talep artışına bağlı olarak yukarı yönlü potansiyel olduğunu kaydetti.

Geçtiğimiz aylarda OPEC+’nın koordineli olarak petrol üretimini azaltmasıyla küresel stokların azaldığını kaydeden Bake ise, uzun vadede dünyanın yeni projelere yeterli kaynak ayrılmamasının ve petrol fiyatlarını sürdürülebilir tutmamanın etkilerini hissedeceğini söyledi.

Reklam

Geçtiğimiz yıl pandeminin taşımacılığı ve tüketimi durdurma noktasına getirmesiyle petrol stoklarında fazla oluşmuştu.

Uluslararası Enerji Ajansı, Omikron varyantının uluslararası ulaşıma yeniden sekte vurmasıyla küresel piyasaların önümüzdeki sene başında daha büyük bir arz fazlasıyla karşı karşıya kalma riski konusunda uyardı.

Omikronun talep üzerindeki etkisiyle ilgili endişeler şimdiden fiyatlar üzerinde baskı kurmaya başladı. Brent petrol üçüncü gününde de düşerek Çarşamba gününü 73 doların altında kapattı.

Politizasyon

Reklam

Bir Cevap Yazın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku