fbpx

Reklam

Çin’de bir emlak şirketi daha vade uzatımı istedi

0

Guangzhou R&F Properties Co., 13 Ocak’ta vadesi dolacak 725 milyon dolar tutarındaki dolar cinsi tahvilinin yatırımcılarından vadeyi altı ay uzatmalarını istedi ve tahvillerin bir kısmını iskontolu fiyattan geri almayı teklif etti.

Şirket, bu tekliflerinin destek görmemesi durumunda, tahvilin geri ödemesini tam olarak yerine getiremeyeceğini kaydetti. Bu haber, Shimao Group Holdings Ltd.’nin dolar cinsi tahvillerinin, şirketin bir biriminin işletme faaliyetlerinin normal olduğu yolunda güvence vermesine karşın yeniden tüm zamanların en düşük seviyesine indiği sırada geldi.

Çin’in büyümesi Kasım ayında, gayrimenkul piyasasındaki düşüşün kötüleşmesi ve Kovid kaynaklı aksaklıkların dünyanın ikinci en büyük ekonomisi üzerinde yük oluşturması ile birlikte yavaşladı. Bu veri, emlak sektöründeki sorunların arttığı bir ortamda, Çin hükümetinin ekonomiye istikrar kazandırma çabaları sırasında karşı karşıya bulunduğu zorluğun boyutunun altını çiziyor.

Reklam

Bloomberg Intelligence’tan Andrew Chan, hazırladığı raporda, Shimao’dan kaynaklanan korkuların nihayetinde Çin’i sektörü kurtarmak için adım atmaya zorlayabileceğini kaydetti.

Politizasyon

Reklam

Bir Cevap Yazın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku