fbpx

Reklam

Çin’de açık internete yönelik kritik gelişme

0

Tencent Holdings Ltd., erişime kapalı WeChat ekosistemindeki içeriği bazı arama motorlarına açtı ve böylelikle Pekin yönetiminin daha açık bir internet çağrısına destek amacıyla bir adım daha attı.

WeChat uygulamasındaki sosyal medya içerikleri, anakara Çin’de engellenen Google ve Microsoft Corp.’a ait Bing kullanılarak bulunabiliyor. Ancak bu içerikler halen ülkenin arama motoru lideri Baidu Inc.’de yer almıyor. WeChat’deki içeriklere daha önce sadece, Tencent tarafından kontrol edilen ve uygulamanın yerli arama fonksiyonu ya da daha küçük bir arama motoru olan Sogou yoluyla ulaşılabiliyordu.

Reklam

Bloomberg’in haberinde, Çin’in teknoloji sektörü denetçisi, aralarında Tencent ve ByteDance Ltd.’nin yer aldığı medya şirketlerinden rakiplerinin içeriklerine arama sonuçlarında ulaşabilmesine izin vermelerini istediği belirtilmişti.

Regülatörlerin müzakereleri şimdilerde, bireyler ve işletmelere, filmlerden futbol ve dış politikaya, her konuda yazılarını yayınlama imkanı sağlayan WeChat’in kamuya açık hesaplarında odaklanıyor. Bu yoğun içerik topluluğu, Baidu ve ByteDance tarafından işletilen arama motorları tarafından bloke ediliyor.

Politizasyon

Reklam

Bir Cevap Yazın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku