fbpx

Reklam

BMD Başkanı Öncel: Çoğu firma ücret artışlarına Ekim ayında başladı

0

Birleşmiş Markalar Derneği Başkanı Sinan Öncel bazı firmaların fiyat artışlarından dolayı Ocak ayını beklemeden Ekim ayından itibaren ücret artışı yapmaya başladıklarını söyledi.

Bloomberg HT’ye konuşan Öncel, pek çok firmanın ücret artışlarını erkene çektiğini ve Ekim ayından bu yana ücret artışı açıklayan firma sayısının az olmadığını belirtti.

Öncel, maliyet artışlarına doğru orantıda ücret artışının yapılması gerektiğinin altını çizerken şunları söyledi:

Reklam

“Reel fiyat artışlarına baktığımız zaman ÜFE ve TÜFE arasındaki uçurum giderek açılmaya başladı. Hazır giyim için konuşursak geçen yılın yaz ayı ile bu senenin yaz ayı arasında maliyet artışlarından kaynaklı yüzde 50 ile 70 arasında fiyat artışı tehdidi ile karşı karşıyayız. Maliyet artışlarına bağlı olarak ücret artışlarının da bununla doğru orantılı olması gerekiyor. Bu da kolay bir hesap değil hem devletin vergi gelirleri var öte yandan işverenin maliyeti ve ürününü satabileceği bir fiyat var.”

Reklam

Bir Cevap Yazın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku

%d blogcu bunu beğendi: