fbpx

Reklam

Biden’a stratejik petrol rezervlerini kullanma çağrısı

0

ABD’de Senato Çoğunluk Lideri Charles Schumer, Başkan Joe Biden’dan, benzin fiyatlarının düşmesine yardımcı olmak için, ülkenin acil akaryakıt rezervlerini kullanıma açmasını istedi.

Demokrat Parti’nin kıdemli New York senatörü Schumer, Pazar günü düzenlediği basın toplantısında, “Tüketicilerin benzin konusunda acil rahatlatılması gerek ve bu nedenle yönetimin ülkenin Stratejik Petrol Rezervi’nden satış yapmasını istiyorum” dedi.

“Tüm seçenekler masada”

Kısmen Amerikan halkının enflasyonu kontrol altına almada başarısız olduğu yolundaki ithamından dolayı popülaritesi azalan Biden, akaryakıt fiyatlarındaki artışı durdurmayı amaçlayan tedbirlere başvurabileceğini işaret etmişti.

Reklam

Bununla birlikte bu konuda henüz bir adım atılmadı.

Üst düzey bir yetkili Pazar günü yaptığı açıklamada, Başkan’ın Stratejik Petrol Rezervi’nin vanalarını açıp açmayacağı konusunda Bloomberg’e bilgi vermekten kaçındı.

Beyaz Saray Ulusal Ekonomik Konsey direktörü Brian Deese, CNN’e yaptığı değerlendirmede, “Başkan tüm seçeneklerin masada olduğunu açık bir şekilde söyledi. Durumu çok dikkatli bir şekilde takip ediyoruz” dedi.

Reklam

Bir Cevap Yazın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku

%d blogcu bunu beğendi: