fbpx

Reklam

Biden, ekonomik programa neşter atıyor

0

ABD Başkanı Joe Biden, yaklaşık 2 trilyon dolar büyüklüğündeki ekonomik planın parti içi tartışmalardan dolayı sürüncemede kalması ve yeni yıla kadar bekletilebilecek olması ile birlikte, Senato Demokratlarının oy haklarını genişleten yasa tasarısına yönelik çabalarını destekleyeceğini söyledi.

Yeniden Daha İyi İnşa olarak adlandırılan yasa tasarısı, kısmen Batı Virginia Demokrat Senatörü Joe Manchin’in bazı maddelere olan itirazından dolayı Kongre’den geçemiyor.

Söz konusu tasarının geçmesinin potansiyel olarak bloke edilmesi ile birlikte, Demokratlar şimdi uzun süredir sürüncemede kalan oy haklarının genişletilmesini öngören bir yasa tasarısını canlandırmayı ve muhtemelen Senato kurallarını değiştirerek Cumhuriyetçilerin yasayı bloke etmek için kullandıkları parlamento tıkanıklıklarını daha zor hale getirmeyi tartışıyor.

Reklam

Demokratların dikkatlerini oy haklarına çevirip harcama planını gelecek yıla erteleyip ertelemediklerine ilişkin bir soru üzerine Biden sadece, yapabiliyorlarsa oy hakları değişikliklerini geçirmeleri gerektiğini söyledi.

Biden, fırtınanın yol açtığı hasarı incelemek için bulunduğu Kentucky’de yaptığı açıklamada, “Kongre oy hakları tasarısını onaylatabiliyorsak, bunu yapmalıyız. Eğer yapamıyorsak, uğraşmaya devam etmeliyiz. Yurt içinde oy haklarından daha önemli bir şey yok. Bu tek başına en büyük mesele” dedi.

Politizasyon

Reklam

Bir Cevap Yazın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku