fbpx

Reklam

Bakan Nebati: Yazdan itibaren enflasyonda düşüş göreceğiz

0

Türkiye’nin 2021’i dengeli ve güçlü büyüme ile kapattığını kaydeden Bakan Nebati “Bu ülkeye yatırım yaparsanız malınız da canınız da güven altındadır. Yatırımlarınızı Türkiye Cumhuriyeti’ne çok rahat şekilde yapabilirsiniz. Bu anlayışla 2021’i büyük bir başarıyla kapattık, yüksek emtia fiyatları, lojistikteki problemler, Karadeniz’deki gerginliklere rağmen Türkiye’de ticaret tahminlerin ötesinde büyük heyecanla devam ediyor. Çarklar dönüyor.” dedi.

Yaz aylarından itibaren enflasyonda düşüş görüleceğini kaydeden Nebati “enflasyonu yıl sonu itibariyle belli seviyeye getirip 2023 Haziran seçimlerinde tek rakamlı olma hususundaki kararlılığımız devam ediyor. Gerekeni yapıyoruz. KDV ve gıdada indirim yaptık. Elektrikte indirim yaptık. Finansal istikrarla ilgili, gıda komitesiyle de baskıyı giderecek tedbirleri almaya devam ediyoruz” şeklinde konuştu.

Bakan Kur Korumalı Mevduat’ın kuru istikrarlı ve öngörülebilir bir çizgiye soktuğunu ifade etti. Bakan Türkiye’de serbest piyasa rejimi ve kambiyo rejiminin garanti altında olduğunu dile getirdi.

Reklam

Nebat, ayrıca uygun koşulları sağlayarak gayrimenkul sektörünü desteklemeye devam edeceklerini sözlerine ekledi.

Politizasyon

Reklam

Bir Cevap Yazın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku