fbpx

Reklam

Alphabet Wing, Dallas’da drone teslimatına başlıyor

0

HANDE BERKTAN

Amerikalı teknoloji devi Alphabet’in, teslimat şirketi Wing, 7 Nisan’da Dallas-Fort Worth metropolünde drone teslimat hizmetini başlatacağını açıkladı. Wing’in ilk müşterileri, ilaç şirketi Walgreen, gıda üreticisi Blue Bell Creameries, evcil hayvan ilaç şirketi Easyvet ve sağlık grubu Texas Health oldu.

Alphabet Wing şirket sözcüsü yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

Reklam

“Dallas Fort Wort’daki on binlerce ev için teslimatlar 7 Nisan’da başlayacak. Wing’in birincil müşterisi, sağlık ve zindelik ürünlerini doğrudan müşterinin evlerine teslim edecek olan Walgreens’tir. Bunun için bir Wing tesisi yerine drone’ların kendi mağaza otoparklarından birinde sahnelendiği yeni bir operasyonel model kullanacak. Aynı zamanda Blue Bell Creameries’den dondurma, Easyvet reçeteli evcil hayvan ilaçları ve Texas Health’den ilk yardım çantaları da teslim edecek.

Wing, teslimatı uzak bir yerden denetlerken, Walgreens ekip üyeleri kendi siparişlerini işleyecek ve paketleri drone’lara kendileri yükleyeceğinden, bu Amerika’nın bugüne kadar ki en ölçeklenebilir drone teslimat operasyonu olacak. Wing, yaklaşık 10 km’ye kadar olan gidiş, dönüş yolculuklarda 1,5 kg’dan daha ağır olmayan paketleri taşıyabilir. drone’lar özerktir, ancak bir şeyler ters giderse kontrolü ele alabilecek pilotlar tarafından izlenir.”

Politizasyon

Reklam

Bir Cevap Yazın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku