fbpx

Reklam

Yüksek enflasyondan dert yanan Elon Musk’dan Tesla’nın tüm modellerine zam

0

Tesla ABD’de tüm modellerine zam yaptı. Açıklama şirketin internet sitesinde yer aldı.

Şirketin zam kararı Tesla’nın patronu Elon Musk’ın enflasyonist baskılarla ilgili açıklamasından hemen sonra geldi.

Twitter hesabından takipçilerine “Gelecek birkaç yılda enflasyon hakkında ne düşünüyorsunuz” sorusunu yönelten Musk, Tesla ve SpaceX’in hammadde ve lojistik sıkıntıları nedeniyle enflasyonist baskılarla karşı karşıya olduğunu belirtmişti.

Hesabından Ukrayna-Rusya çatışmasının emtia fiyatlarında 2008’den beri en hızlı artış yaşandığına dair bir makale paylaşan Musk “Yalnız değiliz” ifadesini kullandı.

Reklam

ABD’de şubat ayına ilişkin enflasyon verileri, enflasyonun 40 yılın zirvesini yenilediğini gösterdi. Ocak ayında yüzde 7.5 seviyesinde olan yıllık enflasyon şubatta yüzde 7.9’a yükseldi.

Tesla geçen hafta Model Y SUV ve Model 3 Long Range sedan araçlarının fiyatını 1000 dolar artırmış, Çin’de üretilen Model 3 ve Model Y otomobillerine de 10 bin yuan zam yapmıştı.

Cuma gününü yüzde 5 düşüşle 795.35 dolardan tamamlayan Tesla hisseleri yıl başından bu yana yaklaşık olarak yüzde 25 düştü.

Reklam

Bir Cevap Yazın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku

%d blogcu bunu beğendi: