fbpx

Reklam

Suudi Arabistan, ‘Oxagon’u tanıttı

0

Suudi Arabistan resmi ajansı SPA’da yer alan habere göre, Veliaht Prens Muhammed bin Selman, düzenlediği basın toplantısıyla Suudi Arabistan’ın güneyindeki Neom kentinde inşa edilecek ‘Oxagon‘ adı verilen dünyanın en büyük yüzen sanayi kompleksi projesini duyurdu.

Prens Muhammed, basın toplantısında Oxagon’un, Suudi Arabistan’ın bölgesel ticaretinin yanı sıra bölgedeki küresel ticaret akışına da destek olacağını belirtti.

Reklam

Daha önce açıkladığı dev ‘Neom projesi‘ kapsamında Neom kentinde inşa edilecek yüzen kompleks için çalışmaların başladığını aktaran Veliaht Prens, sanayi kentinin hızlıca büyümesinin planlandığını kaydetti.

Prens, Oxagon’un, özelde Neom’da genelde ise tüm Suudi Arabistan’da ekonomik büyüme ve çeşitlendirmenin hareket noktası olacağını da sözlerine ekledi.

Tesisin çevreye zarar vermeyeceğine işaret eden Muhammed bin Selman, çevrenin korunmasına katkı sağlayacağını bunun yanı sıra yeni iş imkanları yaratacağını ve ekonomik büyümeyi gerçekleştireceğini söyledi.

Veliaht Prens Muhammed bin Selman, 2017 yılında Kızıldeniz sahilinde Ürdün ve Mısır sınırlarına kadar uzanan 500 milyar dolarlık bir yatırımla ‘Neom Projesi’ adı altında dev bir sanayi kenti inşa edileceğini duyurmuştu.

Reklam

Bir Cevap Yazın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku

%d blogcu bunu beğendi: