fbpx

Reklam

Samsung ve AstraZeneca işbirliği: Kanser ve koronavirüs ilacı üretecekler

0

Samsung’un biyoteknoloji şirketi Samsung Biologics pazartesi günü yaptığı açıklamada, ilaç geliştirme sürecinde İngiliz şirket AstraZeneca ile ortaklıklarını genişlettiklerini duyurdu.

Açıklamada ilaç üretimi ve geliştirilmesi sürecinde şirketlerin Mayıs 2021’de yaptıkları anlaşmanın ileri taşındığı belirtilirken, anlaşmanın değerinin 331 milyon dolarlık bir önceki anlaşma değerini aşarak 380 milyon dolara ulaştığı kaydedildi.

Reklam

Şirket, gelecek yıldan itibaren AstraZeneca’nın uzun koronavirüs (Kovid-19) tedavisinde etkili olan antikor kombinasyonu AZD7442 ile birlikte bir kanser ilacı üretmeye başlayacaklarını sözlerine ekledi.

Samsung Biologics CEO’su John Rim, “Hastaların hayatlarını kurtarma konusunda güçlü bir bağlılığa sahip olduğuna ilk elden tanık olduğumuz değerli bir ortak olan AstraZeneca ile stratejik işbirliğimizi genişletmeye devam etmekten mutluluk duyuyoruz” ifadelerini kullandı.

Reklam

Bir Cevap Yazın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku

%d blogcu bunu beğendi: