fbpx

Reklam

Şam, İsrail’in Suriye’nin güneyini hedef aldığını duyurdu

0

Suriye Dışişleri ve Gurbetçiler Bakanlığı, İsrail ordusunun şafak vaktinde Suriye’nin güneyindeki bir bölgeyi hedef aldığını duyurdu.

Reklam

Bakanlıktan bir yetkili, SANA’ya yaptığı açıklamada, “Siyonist işgal güçleri, Suriye topraklarının kutsallığına ve egemenliğine karşı tekrarlanan saldırganlıklarının bir parçası olarak bugün şafak vaktinde güney bölgesinde yeni bir saldırı gerçekleştirdi” dedi.

Saldırının Dera’da Suriye ordusu ile silahlı gruplar arasında uzlaşının sağlanmasının ardından geldiğine dikkat çeken yetkili, hadiseyi İsrail’in ‘yenilgiye uğrayan aparatları ve ajanlarına yardım etme yönünde beyhude bir girişimi’ olarak değerlendirdi.

Yetkili, “Suriye, bu saldırılara karşılık verme ve işgal makamlarının saldırgan eğilimlerini dizginleme hakkı ve imkanı olduğunu yineliyor” ifadelerini kullandı.

İsrail, ‘İran destekli grupların varlığını’ gerekçe göstererek daha önce Suriye topraklarına birçok kez saldırı gerçekleştirmişti.

Politizasyon

Reklam

Bir Cevap Yazın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku