fbpx

Reklam

Putin’den Belarus Büyükelçiliği’ne yeni atama

0

Rusya hükümetinin resmi belgelerinin yayınlandığı internet sitesine göre, Grızlov, Putin tarafından Rusya’nın yeni Belarus Büyükelçisi olarak atandı.

Putin bir diğer kararla da Yevgeniy Lukyanov’u Minsk’teki büyükelçilik görevinden aldı. Lukyanov, bu göreve Mart 2021’de getirilmişti.

71 yaşındaki Grızlov’un büyükelçilik görevine adaylığı aralık sonunda Duma’daki Bağımsız Devletler Topluluğu İşleri Komitesi tarafından onaylanmıştı.

Reklam

Grızlov 20 yıldır İçişleri Bakanı, Duma Başkanı, Birleşik Rusya Partisi Yüksek Konseyi Başkanı olarak çeşitli görevlerde bulundu.

Grızlov 2015 yılından beri Ukrayna’nın doğusundaki Donbass’taki durumun çözüme kavuşturulmasına yönelik Üçlü Temas Grubu’nda, Rusya’nın temsilciliğini yapıyordu. Temas grubunun toplantıları 2014’te Donbass’ta askeri eylemlerin başlamasından bu yana sürüyor.

Grızlov 2002 yılından beri yürüttüğü Birleşik Rusya Yüksek Konseyi başkanlığı görevine bu yıl bir kez daha seçilmişti, Duma Başkanı olarak görev yapmadan önce de 2001-2003 yılları arasında Rusya İçişleri Bakanı olarak çalışmıştı.

Reklam

Bir Cevap Yazın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku

%d blogcu bunu beğendi: