fbpx

Reklam

İngiltere’de kasap sıkıntısı nedeniyle kesilmiş karkasları parçalanması için yurtdışına çıkarılıyor

0

Brexit sonrasında koronavirüs salgınının da de etkisiyle akaryakıt krizinden sonra İngiltere’de şimdi de kasap sıkıntısı baş gösterdi. İngiltere Et Üreticileri Birliği’nden (BMPA) yapılan açıklamaya göre, kasap krizi nedeniyle İngiliz et üreticileri, kesilmiş hayvan karkaslarını parçalatmak için yurtdışına çıkarmaya başladı.

BMPA değerlendirmesine göre ülkede 10 bin kasabın istihdam edilmesi gerekiyor, fakat kasapların istihdam edilmesi için bu kişilerin 18 aylık eğitimden geçmiş olmaları gerekiyor.

BMPA’nın Twitter’den yaptığı paylaşımda, “BMPA eylül ayında Trans.INFO’ya (Ulaştırma ve Lojistik Portalı) İngiltere’deki işgücü sıkıntısının et işleyicilerini, İngiltere’ye dönüp satışa sunulmadan önce kesilmiş hayvan karkaslarını parçalatmak için yurtdışına çıkarmak zorunda bırakacağını bildirmişti. Şimdi böyle bir süreç yaşanıyor” ifadelerini kullandı.

Reklam

İngiltere Ulusal Domuz Birliği (NPA) danışmanlarından Charlie Durist, daha ekim sonlarında işgücü kıtlığının birçoğu kapasite sınırına ulaşmış çiftliklerde giderek artan hayvan birikimine yol açtığını söylemişti.

İngiltere’deki ticaret sektörü yetkilileri, hükümete işgücü kıtlığından kaynaklanan gıda arzı sorunlarını ele almak için zirve düzenleme çağrısında bulundu. İngiliz Ticaret Odaları Ticaret Politikası Departman Başkanı William Bain’e göre ciddi yapısal sorunlar, Noel yaklaştıkça tedarik zincirlerine yönelik riskleri artıracak.

Reklam

Bir Cevap Yazın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku

%d blogcu bunu beğendi: