fbpx

Reklam

Google, Rusya’ya 32.5 milyon ruble para cezası ödedi

0

Rus parlamentosunun alt kanadı Duma’da Güvenlik ve Yolsuzlukla Mücadele Komitesi’nin Başkanı Vasiliy Piskarev, Google yetkilileriyle telekonferans yoluyla gerçekleşen görüşmenin ardından basın mensuplarına yaptığı açıklamada, “Bugün görüşmede, yasadışı içerik kaldırmadığı için Google’a verilen toplam 32 milyon 500 bin ruble para cezaları dile getirildi. Bugün Marco Pancini bize bu cezaların ödendiğini söyledi” ifadesini kullandı.

Piskarev, “Pancini, görüşmemiz boyunca defalarca ve sistematik olarak yasalarımıza uyduklarını ve uymaya devam etme niyetinde olduklarını, işbirliği yapmaya, ülkemizin devlet organları ve ayrıca milletvekilleri ile diyalog içinde olmaya hazır olduklarını beyan etti” diye kaydetti.

Reklam

Rusya Federal Bilgi Teknolojileri ve Kitle İletişim Denetleme Kurumu (Roskomnadzor) geçen hafta Rus mahkemelerinin Google, Facebook ve Twitter’e toplamda 140 milyon ruble (19 milyon 100 bin TL) para cezası verdiğini bildirmişti.

Politizasyon

Reklam

Bir Cevap Yazın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku